Dantų breketai: ką žinoti ir kaip išsirinkti tinkamus?

Nelygūs dantys – ne pats maloniausias ir geriausias dalykas. Nors šios problemos atsiradimui įtakos gali turėti nemažai veiksnių – genetika, žalingi įpročiai ir netgi ankstyvoje vaikystėje pasirinktas maitinimo būdas –, tačiau ją būtina spręsti ne tik estetiniais sumetimais. Didžiausia nelygiai išaugusių dantų bėda yra netolygus sąkandis, sumažėjęs jų tvirtumas ir sunkesnė priežiūra. Dantų tiesinimui naudojamos įvairios ortodontinės procedūros ir priemonės, o breketai, dar dažnai sutinkami „kabių“ pavadinimu, vis dar išlieka vienu populiariausių pasirinkimų. Apžvelgsime juos  plačiau.

 

Breketai – ilgalaikis gydymo būdas

 

Deja, dantų ištiesinti pernakt – tiesiog neįmanoma. Tai yra gana ilgas ir kantrybės reikalaujantis procesas. Pavyzdžiui, vidutiniškai apie dvejus metus reikės tiek kapų, tiek breketų. Kainos varijuoja nuo to, iš kokių medžiagų ir kokiu principu breketai yra pagaminti. Ši ortodontinė priemonė skiriasi nuo kitų tuo, jog ji nuolat yra paciento burnoje viso gydymo metu. Jos fiksuojamos ant dantų paviršiaus ir jų iš burnos ertmės išimti negalima. Dėl to ypač svarbu tinkamai prižiūrėti ne tik breketus, bet ir visą burnos ertmę.

Kokios yra kabių rūšys?

 

Bereketai yra kelių tipų. Populiariausi yra šie:

  • Pasižymi tvirtumu bei gali būti tradiciniai, turintys vielą ir elastikus, ar beligatūriniai, kuriuose viela tvirtinama užraktu;
  • pagaminti iš keramikos. Šie breketai yra praktiškai nematomi, nes jų spalva sutampa su dantų spalva, todėl pacientai juos renkasi ypač noriai;
  • liežuviniai. Šie ypač tinka, jei dantų išorėje nenorite matyti breketų. Kainos atžvilgiu tokio tipo breketai yra brangesni, tačiau jie yra visiškai nepastebimi ir aplinkiniai nė nesuos, kad nešiojate kabes.

Pasirinkimas, žinoma, priklauso ne tik nuo norų, bet ir nuo galimybių. Be to, pirmiausia visuomet reikėtų atsižvelgti į ortodonto rekomendacijas ir jomis vadovautis.

 

Kokia yra breketų nauda?

 

Dažniausiai breketai naudojami tuomet, kai plokštelės negarantuoja efektyvaus dantų tiesinimo. Jei dantis būtina ypač tiksliai sudėlioti į jiems skirtą vietą, tvirta breketų konstrukcija leidžia parinkti kiekvieno danties judėjimą, nes plokštelės, esančios ant breketų vielos, tvirtinamos atskirai ant kiekvieno danties.

Jeigu turite nelygius dantis, patartina nelaukti ir nebloginti situacijos. Apsilankykite pas odontologą-ortodontą, kad sužinotumėte, kokios yra breketų kainos, ir kokia būtų gydymo eiga.