Dantų tiesinimo mitai

Dantų tiesinimas – sritis, kurioje daugeliui pritrūksta elementarių žinių. Pacientams dažnai nepakankamai aišku, kuo ypatingi breketai, taip pat – ir dantų kapos. Tam, kad visas šypsenos dailinimo procesas gautų daugiau patikimumo, verta pasidomėti, kas yra mitai, o kas tiesa. Tad pristatome kelis faktus, dėl kurių dažniausiai kyla nesusipratimų.

 

Tiesinti dantis galima tik vaikystėje

 

Nemaža dalis žmonių mano, kad dantis tiesinti geriausia vaikystėje. Juk tada jie dar pilnai neišaugę, tad lengviau formuojamas taisyklingas sąkandis ir lygi dantų eilė. Visgi tai nėra teisingas požiūris. Viskas atvirkščiai – kol dantys dar nesusiformavę, labai sunku numatyti kas bus, tad nėra tikslinga kažką tiesinti, koreguoti. Tereikia, kad dantys būtų sveiki.

 

Dažniausiai tiesinimas atliekamas sulaukusiems 18 metų. Galutinė amžiaus riba nėra aiški, dantis tiesinti galima ir sulaukus 30, ir 50 metų.

 

Kapas galima naudoti patiems

 

Kai kurie įsitikinę, kad dantų kapos yra nesudėtingas sprendimas. Dėl to jie mielai naudojasi proga savarankiškai įsigyti jas – juk tai galima padaryti tiesiog internetu. Visgi nereikia tikėtis iš tokių priemonių gero rezultato. Geras rezultatas – ne tik graži, bet ir sveika šypsena – gali būti pasiektas tik atidžiai įvertinus situaciją ir paskyrus tinkamiausias priemones.

 

Nemažai yra atvejų, kai tinkamiausias gydymas gali būti atliekamas taikant tik kitokias priemones. Kartais tam prireikia net operacijų. Tad savarankiškas gydymasis ir šiuo atveju nėra geriausia mintis.

 

Dantų tiesinimas – nebūtinas

 

Gyvenime ir taip išlaidų netrūksta, tad kam jų pasidaryti dar daugiau? Toks požiūris tikrai turi racijos. Visgi nereikėtų pamiršti, kad sveikata – tai, kas visada turi būti prioritetas. Taigi, dantų kapos, breketai, plokštelės – ne užgaida, o būtina priemonė mūsų sveikatai.

 

Neištiesinus dantų laukia ne tik prasta estetika. Gerokai baisiau – neigiamas poveikis tam, kaip kramtome. Gąsdinti turėtų ir įvairūs skausmai (ne tik dantų, bet ir galvos). Taigi, tokiais dalykais retam kuriam norėtųsi rizikuoti.

 

Geriausias vaistas nuo mitų – žinios. Jas galima gauti patiems arba galima tikėtis gero specialisto pagalbos. Bet kuriuo atveju tai – būtina, jei norime ir gražiai atrodyti, ir puikiai jaustis.