Kaip išsirinkti tinkamiausią priemonę regos korekcijai?

Šiais laikais vienokie ar kitokie regos sutrikimai kankina didžiąją dalį žmonių. Tam, kad matymas būtų aiškus ir nejaustume diskomforto reikia naudoti atitinkamas priemones. Kiekvienas jas rinktis gali pagal savo poreikius ir galimybes. Pasirikimą dažnai lemia ir skirtingos akinių ar lęšių kainos. Taigi, kaip išsirinkti optimaliausią priemonę būtent sau?

 

Atsižvelkite į sutrikimą

 

Renkantis bet kokią priemonę svarbiausia gerai žinoti, kokio stiprumo regos korekcija jums reikalinga. Pasitikrinti galima artimiausioje optikoje arba pas šeimos daktarą. Būtent tada galima ieškoti tinkamiausio sprendimo.

 

Kontaktiniai lęšiai

 

Kontaktiniai lęšiai itin gera priemonė mėgstantiems komfortą. Šiuolaikiniai produktai leidžia užtikrinti gerą deguonies pralaidumą, todėl akys gerai kvėpuoja ir nepavargsta. Vis dėlto, verta žinoti, kad žmonėms, turintiems jautrias akis, kartais gali pasireikšti šiokie tokie nemalonūs pojūčiai (sausumas, nuovargis ir pan.).

 

Visų pirma, pagal nešiojimo trukmę ši priemonė skirstoma į: vienadienius ir mėnesinius. Priklausomai nuo to skiriasi ir lęšių kainos. Pirmųjų vieneto kaina pigesnė, tačiau juos galima nešioti tik vieną dieną. Taigi renkantis svarbu atkreipti dėmesį, ar lęšius planuojate naudoti nuolatos ar tik specialiomis progomis.

 

Dar viena priemonės rūšis – tai toriniai lęšiai. Jie skirti turintiems astigmatizmą ir pasižymi specialiomis savybėmis. Išskirtinumas, jog būna tik mėnesiniai.

 

Visi lęšiai yra ypač lengvai pritaikomi prie įvairaus stiliaus, nes išoriškai jie nėra matomi. Tai yra vienas iš labiausiai vertinamų jų privalumų. Taip pat labai patogūs sportuojant – nekrenta nuo akių, nerasoja.

 

Korekciniai akiniai

 

Vis dėlto, kai kuriems labiau patinka akiniai. Tai ypač aktualu turintiems nemažus regos sutrikimus. Prastai matant ši priemonė dažniausiai suteikia geresnę korekciją ir komfortą.

 

Žinoma akinių ir lęšių kainos skiriasi, tačiau pirmoji priemonė yra išties ilgaamžė ir dažniausiai tarnauja ne vienerius metus.

 

Tai ką vertą paminėti kalbant apie akinius, tai papildomos apsaugos galimybė. Specialūs stiklai gali padėti sušvelninti žalingą ekranų ar saulės spindulių poveikį. Jei dirbate prie kompiuterio, tai gali labai praversti.

 

Priemones regos korekcijai rekomenduojama rinktis itin atsakingai. Juk akys itin jautrus organas. Konsultacija su specialistu visuomet gali padėti išspręsti iškilusius klausimus.