Kaip pasirinkti dantų atkūrimo būdą?

Priežasčių, dėl kurių galima netekti dantų, yra ne viena: įvairios burnos ertmės ligos, prasta priežiūra ar traumos gali prisidėti prie šio labai nemalonaus rezultato. Neretai netekę vieno ar kelių dantų, žmonės pernelyg nesibaimina ir nesusirūpina galimomis to pasekmėmis. Jos, deja, dažniausiai būna gana rimtos: blogėjantis sąkandis, galintis sukelti virškinimo sutrikimų, žandikaulio kaulo tirpimas. Žinoma, pakitusi estetika – taip pat svarbus veiksnys, kuris neigiamai paveikia žmogaus pasitikėjimą savimi.

Kokie yra pasirinkimai?

Beveik neabejojama, jog dantų implantai yra ilgaamžiškiausias ir kokybiškiausias būdas atkurti trūkstamą dantį ar dantis. Ši procedūra atliekama jau daugiau kaip pusšimtį metų visame pasaulyje ir atneša puikius rezultatus: implantai pakankamai gerai ir be didelių komplikacijų prigyja, o kiekvienas reikalingas dantis pagaminamas atskirai ir individualiai, kad nereikėtų šlifuoti ar kitaip pažeisti šalia esančių dantų. Implantai savo išvaizda ir savybėmis praktiškai nesiskiria nuo natūralių dantų. Bene vienintelis neigiamas implantacijos aspektas daugeliui pacientų yra kaina, tačiau kokybė visuomet kainuoja daugiau.

Protezavimą  bent jau šiuo metu linkę rinktis dauguma pacientų dėl mažesnės kainos. Visgi mažesnė kaina negarantuoja, kad gaunamas geresnis ir patikimesnis rezultatas. Priešingai nei dantų implantai, kurie įsriegiami visam laikui, protezai gali būti tiek nuimami, tiek fiksuoti. Nuimami yra pigiausi, tačiau mažiausiai patogūs, reikalaujantys daugiausiai priežiūros. Fiksuoti protezai, jeigu jie yra gaminami iš cirkonio keramikos, savo kaina beveik nenusileidžia implantams, todėl būtina gerai apgalvoti: ar norite investuoti į puikią kokybę ir komfortą, ar mokėti mažiau, tačiau ilgainiui vis tiek galimai keisti protezavimo būdą.

Kodėl reikėtų nedelsti?

Atlikti dantų implantaciją įmanoma ne visuomet: jeigu danties nėra jau ilgą laiką, didelė tikimybė, jog toje vietoje kaulas yra aptirpęs. Tokiu atveju bus reikalingas kaulo atauginimas ir tik po jo bus galima bandyti įsriegti implantus. Todėl, norint išvengti rizikos, rekomenduojama, kad dantų implantai būtų įsriegti praėjus kiek įmanoma mažesniam laiko tarpui po danties netekimo. Iš titano pagamintas ir į natūralaus danties šaknį panašus implantas, tikėtina, tokiu atveju prigis greičiau ir be komplikacijų, o kaulo nereikės atauginti.

Atstatyti gerą kramtymo funkciją – būtina, o dantų implantai yra geriausias pasirinkimas, į kurį tikrai verta investuoti. Atkurta puiki estetika ir kramtymo funkcija ne tik pridės pasitikėjimo savimi, bet ir leis išvengti sveikatos sutrikimų.