Jaukios vestuvės atsisakius lietuviškų tradicijų

Tradicinės lietuviškos vestuvės šiuolaikinių porų jau nebevilioja. Daugeliui jos – pernelyg vulgarios, neestetiškos. Jaunieji ieško būdų, kaip šventę paversti elegantiškesne, išvengiant lietuviškų, padorumo ribas peržengiančių tradicijų ir masyvaus giminės susirinkimo. Vis dažniau jaunieji santaupas skiria ne aprangai ar žiedams, o atmosferos kūrimui. Ir kai nesinori nieko nestandartinio, šventė tampa visiškai kitokia.

 

Nestandartinės vietos vestuvėms kelti

 

Balta mišrainė, karti degtinė ir dantimis nutraukiamas keliaraištis šiandien – atgyvena. Niekas nebenori visą vakarą pilti ir valgyti, lupti bulvių ir pjauti rąsto. Net vestuviniai žiedai kainos atžvilgiu šiandien daug mažiau kritikuojami, nes dėmesys koncentruojamas visiškai į kitus dalykus. Trūksta idėjų, kaip susikurti jaukią ir smagią šventę sau ir artimiesiems? Štai kelios idėjos:

 

• Vestuvės užsienyje. Sukvieskite tik pačius artimiausius, užsakykite bilietus ir organizuokite visą pobūvį ten, kur būtų gera ir… šilta. Na, pavyzdžiui, pirmosios kelionės kartu vieta. Kipras, Tenerifė, Kreta, Malta, Graikija ar Italija… tai visiškai nesvarbu. Organizuojančių vestuvių šventes užsienyje rasite tikrai daug, teliks tik išsirinkti vietą. Ir jokių karčių degtinių ar naminių mišrainių.

• Minimali šventė. Paprasčiau tariant, vestuvės yra jaunųjų šventė ir ją organizuoti reikia ne kitiems, o būtent sau. Tad jei norisi sutaupyti ir išvengti baliaus iki paryčių, dažnai siūloma tiesiog susirinkti artimiausiems prie bažnyčios, pasveikinti, išgerti po šampano taurę, suvalgyti mažą užkanduką ir leisti jauniesiems keliauti švęsti dviese. Trumpo susirašymo ir kelių valandų su visais pilnai pakanka tam, kad būtų paminėta svarbi proga. Juk ta proga – tai dviejų žmonių sąjunga, o ne giminės susirinkimas.

 

Apie žiedus, suknelę ir svečių sąrašą

 

Vestuviniai žiedai kainos atžvilgiu organizuojant nedidelę pasibuvimą yra vienas brangiausiai atsieinančių dalykų. Todėl būtent jiems jaunieji labiausiai ir taupo. Juk tai vienas iš tų dalykų, kuris lieka ir po šventės, ir praėjus daugeliui metų. Tai brangus meilės simbolis, tad būtent jam, o ne suknelei reikėtų skirti didžiausią pinigų sumą.

 

Kalbant apie drabužius, šiandien balta ilga, pūsta suknelė taip pat nebėra tokia populiari. Apskritai, pradedama ieškoti ko nors iš antrų rankų, o ne garsiausių dizainerių salonų. Pradeda suprasti, kad tokie dalykai tikrai gali atrodyti stilingai ir puošniai, net jei nekainuoja kelių tūkstančių eurų.

 

Galų gale, minimalios vestuvės su pačiais artimiausiais žmonėmis bus ne tik jaukesnės, bet ir malonesnės, mažiau atsieinančios. Juk tokiomis progomis ir svarbiausia, kad šalia būtų tėvai, geriausi draugai ir jų nuoširdžios, džiaugsmo pilnos šypsenos. Tad kam gaišti laiką ties „lietuviškomis storomis vestuvėmis“, kai galima suorganizuoti nedidelę, tačiau širdžiai malonią ir džiugesį keliančią šventę?