Kaip prižiūrėti automobilio žibintus?

Automobilio žibintai dažnai lyginami su žmogaus akimis. Tačiau yra ne visai taip. Visgi jei žibintai prasti, sugadinti ar tiesiog nešvarūs, kelionė vargu ar nusiseks. Dėmesio verta daug dalykų: ir tinkamos, pavyzdžiui, h7 lemputės, ir pats jų gaubtas, ir galingumas. Pateikiame kelis patarimus, kaip pasirūpinti puikia šviesa kelyje.

 

1. Purvas – didelis priešas

 

Nusprendėte nusiplauti automobilį? Nepamirškite ir žibintų. Jiems kažko labai ypatingo nereikia. Dažnai užtenka tiesiog pavalyti juos sudrėkinta kempinėle. Jei pastebite, kad priskreto vabzdžių, tiršto purvo purslų ar kitokių gana įkyrių nešvarumų, neskubėkite. Leiskite jiems atmirkti ir pamažu nušveiskite. Tačiau šiukštu nenaudokite metalinės ar plastikinės gruoblėtos kempinės. Taip subraižysite stiklą, ir matomumas bus ne ką geresnis.

 

2. Laiku reaguokite į šviesos pokyčius

 

Neveikiantis žibintas – problema, kurią kartais pastebi tik jus sustabdę policininkai. Visgi žalos gali teikti ne tik bauda, bet ir tiesiog silpniau šviečiantis žibintas. Juk jie tiesiogiai lemia saugumą. Tad įsitikinkite, kad ksenoninės, paprastos ar h7 lemputės veikia nepriekaištingai. Tiesiog reguliariai užkurkite variklį, įjunkite šviesas ir išeikite iš automobilio salono pažiūrėti, ar viskas tvarkoje. Jei matote, kad kažkurioje pusėje žibintas šviečia blankiau – nedelskite ir įveikite problemą.

 

3. Rinkitės tik patikimas priemones

 

Tiek fizinėse parduotuvėse, tiek internete be galo gausu įvairiausių automobilinių prekių. Suprantama, kad daugelį tiesiog pavilioja gera kaina ir didelis kiekis. Tačiau atsargumas būtinas net renkantis automobilines lemputes ar jų gaubtus, panašiai, kaip yra ir su motociklų prekėmis. Juk netinkamos, nekokybiškos, padirbtos lemputės gali sugadinti visą apšvietimo sistemą. Tad atidžiai rinkitės pardavėją ir pačias prekes.

 

4. Iškart keiskite lemputes abejose pusėse

 

Jei pastebite, kad kažkuris žibintas prasčiau šviečia, tikriausiai galvojate, kad tik jį ir reikia pakeisti. Visgi yra kiek kitaip. Geriausias rezultatas pasiekiamas kai h7 lemputės ar kito modelio, tipo lemputės dega tolygiai. Juk gali skirtis ir serija, ir gaminimo laikas, tad taip tiesiog apsisaugosite nuo rizikos sugadinti sistemą.

 

Automobilio žibintų priežiūra išties nėra sudėtinga. Svarbiausia daryti tai reguliariai ir nuosekliai. Pasirūpinę visais aspektais galėsite būti ramūs, kad kelionės bus ne tik patogios, malonios, bet ir saugios.