Kaip tinkamai pasirinkti šilumos siurblį?

Šilumos siurbliai – vis labiau populiarėjanti alternatyva įprastiems šildymo prietaisams ar sistemoms. Jie padeda gerokai sumažinti šildymo išlaidas, yra ekologiški ir efektyvūs. Kadangi šilumos siurblių rūšių yra ne viena, o pačių prietaisų pasirinkimas yra ypač platus, kaip rasti tokį, kuris labiausiai tiks Jūsų poreikiams?  Žemiau rasite keletą naudingų patarimų.

Šilumos siurblių tipai

Trumpai pristatysime šilumos siurblių rūšis. Visuomet rekomenduotina rinktis tik aukštos kokybės ir patikimų gamintojų produkciją. Pateikiame buitinės šildymo įrangos lyderio visoje Šiaurės Europoje „Nibe“ pasiūloje esančius šilumos siurblius:

  • Geoteriminiai arba žemė-vanduo. Jie paima žemės gelmėse esančią šilumą, šilumą iš vandens telkinių bei gruntinį vandenį iš gręžinių.
  • Oras-oras siurbliai lauko orą paverčia šiluma ir per orą perneša jį į patalpą (beveik identiškas kondicionieriaus principui).
  • Oras-vanduo. Jie orą paverčia šiluma ir tuomet ji perduodama jau esantiems patalpoje šildymo prietaisams.

Nuspręskite, kokias patalpas turės apšildyti šilumos siurbliai

Nuo to, ar reikės apšildyti visą namą, ar tik jo dalį, priklausys, kokio tipo siurblį pasirinksite. Vienam kambariui ar bendrai patalpai apšildyti pakaktų ir šilumos siurblių oras-oras. Jeigu norite apšildyti visą namą ar dar daugiau – turėsite rinktis geoterminius arba oras-vanduo siurblius.

Atsižvelkite į klimatą ir jau turimus šildymo prietaisus

Jeigu ketinate gyventi ten, kur temperatūra dažnai būna neigiama, siūloma rinktis „Nibe“ geoterminius siurblius, kadangi jų efektyvumo koeficientas tokiomis sąlygomis yra aukščiausias iš visų šilumos siurblių. Oras-vanduo siurbliai labiausiai tinka esant perinamiesiems periodams ir tokiu atveju, jei geoterminio šildymo įsirengti neturite galimybės ar namie jau yra ir kitų šildymo sistemų.  Esant dideliam šalčiui, jų efektyvumas gerokai sumažėja ir reikia į pagalbą pasitelkti kitus šildymo metodus, tačiau jų įrengimo kaina yra ženkliai mažesnė už geoterminių siurblių.

Įsitikinkite, ar bus reikalinga vėdinti patalpas

Nemažai siūlomų švedų įmonės „Nibe“ šilumos siurblių modelių turi funkciją ne tik šildyti patalpas ar vandenį, bet ir jas vėdinti karštuoju metų laiku. Įsigiję tokį šilumos siurblį pamirštumėte apie kondicionieriaus būtinybę, patalpos nebūtų tokios užkrautos ir turėtumėte viską vienoje vietoje.

Ekologiški ir praktiški šilumos siurbliai aplinkoje esančią energiją paverčia Jūsų namų šiluma. Atsižvelgdami į poreikius, ją galite rinktis kaip pagrindinę ar papildomą šildymo sistemą, kuri padės sutaupyti ir puoselėti gamtą.