Kaip užtikrinti saugų ir kokybišką suvirinimą?

Kaip ir daugelis kitų darbų, suvirinimas reikalauja specifinių žinių, patirties ir ypatingo kruopštumo. Be to, tam, kad viskas būtų atlikta kokybiškai, greitai ir patogiai, tinkama įranga yra tiesiog būtina. Darbo našumas ir galutiniai rezultatai, ko gero, netenkins, jeigu bus dirbama su prasta suvirinimo įranga ar bus pasirinktos netinkamos suvirinimo medžiagos. Visgi, svarbiausia pirma užtikrinti darbuotojų ir aplinkinių saugumą. Pateiksime kelis būdus, kaip tai įgyvendinti.

Pasirūpinkite geru patalpų vėdinimu

Suvirinimo metu išsiskiria sveikatai kenksmingi dūmai ir garai, todėl patalpos, kuriose bus atliekami darbai, turi būti nuolat vėdinamos. Langai, durys turi būti atidaryti, o jeigu to padaryti nėra galimybės, tuomet reikėtų investuoti į kokybiškas oro kondicionavimo sistemas, kurios ištrauktų žalingas medžiagas iš patalpos ir aprūpintų jas šviežiu oru.

Paruoškite darbo vietą

Dirbti visuomet lengviau, jeigu aplink nėra šiukšlių, trukdančių judėti objektų ir kitų darbui nereikalingų priemonių. Tad prieš pradedant dirbti, apžiūrėkite savo darbo vietą. Radus objektų, kurie neturėtų joje būti, pašalinkite juos. Suvirinimo medžiagos ir įrankiai darbo metu sukelia kibirkštis, dirbant naudojama atvira ugnis, tad privalu pašalinti visas degias ar sprogimą sukeliančias medžiagas. Be to, įsitikinkite, kad ant žemės nėra atvirų laidų ir už jų neužkliūsite judėdami.

Nepradėkite darbo be asmeninių apsaugos priemonių

Net ir smulkiausi ar paprasčiausi darbai neturi būti atliekami be apsaugos priemonių: pirštinių, akinių, suvirinimo skydelio, ugniai atsparaus kombinezono ar prijuostės. Suvirinimas yra pavojingas darbas, kurio metu net ir akimirksniui prarasta koncentracija gali sukelti skaudžių padarinių. Asmeninės apsaugos priemonės šią riziką ženkliai sumažina.

Nepamirškite gero inventoriaus

Jeigu dirbant bus naudojamos netinkamos suvirinimo medžiagos, tai ne tik neigiamai atsilieps darbo kokybei bei našumui, tačiau gali potencialiai sukelti pavojų dirbančiajam. Konkrečiam darbui ar metalui nepritaikytos priemonės gali veikti ne taip, kaip turėtų. Tokiu atveju darbuotojas gali naudoti per daug jėgos, perkaitinti prietaisą ar pažeisti apdirbamą medžiagą.

Stenkitės tobulėti

Jeigu gerai nežinote ar neatsimenate, kaip naudotis tam tikru įrenginiu, prašykite pagalbos, ieškokite darbo instrukcijų. Gavus naują įrangą bei priemonės, visuomet detaliai susipažinkite su ja. Reikalaukite darbdavio specifinių mokymų ar informacijos, kuri padėtų lengviau perprasti naudojimosi subtilybes. Taip padėsite apsaugoti ne tik save, bet ir aplink esančius.