Kas yra riebalų gaudyklė?

Nuotekų valymas labai svarbi gamtos saugojimo dalis. Nors daugelis žino, kad reikalinga kanalizacija tualeto, vonios ir kitiems kambariams, tačiau retas pasigilina plačiau: ką reikia naudoti ir kaip tas nuotekas valyti? O kai kalba pasisuka apie pramoninių patalpų kanalizaciją, daugelis net nežino, kas yra atskrituvas, o plačiau žinomas kaip riebalų gaudyklė. Taigi, susipažinkime iš arčiau.

Kas yra riebalų atskirtuvas (gaudyklė)?

 

Visų pirma, derėtų išsiaiškinti, kas tai per prietaisas. Gaudyklė yra įrenginys, kuris padeda atskirti įvairius aliejus bei taukus, kitas riebalines medžiagas iš nuotekų. Faktas, jog į nuotekas patenkantys riebalai šiek tiek ardomi, bet visgi jie atšalę sukietėja ir taip dažnai užkemša kanalizacijos vamzdžius. Verta paminėti, kad gaudyklės skirtos riebalams turi didžiausič leidžiamą koncentraciją: tai 100 mg/l riebalų per parą.

 

Veikimo principas

 

Riebalų gaudyklė veikia pagal tankio skirtumus – daugiau sveriančios nuotekos bei jų dalys atsiduria ant skirtuvo dugno, o lengvesnės iškyla į viršių ir kartu su jomis ir riebalai bei aliejai. Kiekviena gaudyklė turi specialų daviklį, kuris įspėja apie susikaupusį riebalų kiekį. Kai riba pasiekiama, signalas įspėja, kad reikia pašalinti susikaupusį riebalų kiekį.

 

Kur naudojamos gaudyklės?

 

Gaudyklės yra naudojamos daugelyje skirtingų sričių. Jos įtraukia tokias kaip viešbučiai, restoranai, mokymo įstaigos, mėsos parduotuvės, maisto konservavimo fabrikai, aliejaus rafinavimo įmonės ir daugelį kitų. Praktiškai, visos patalpos/sritys, kuriose apdorojamas maistas ir riebalai, turi gaudykles. Jų neturėjimas reikštų veiklos vykdymo negalėjimą, kadangi riebalų gaudyklė vienintelis įrenginis, kuris gali padėti išvalyti nuotekas.

 

Koks jų montavimas?

 

Gaudyklės gali būti montuojamos dvejais būdais – jos gali būti pastatomos patalpoje arba užkaamos po žeme. Geriausia pasirinkti tą variantą, kuris labiausiai tinka jūsų patalpai. Jei vietos viduje pakanka, galite statyti viduje, o jei nenorite, kad maišytųsi, kaskite po žeme.

 

Taigi, jeigu vykdote bet kokią didesnę veiklą, kuri įtraukia riebalus ir maistą, gaudyklės yra neatsiejama jūsų verslo ar veiklos dalis.