Kodėl neverta pasitikėti mašininiu vertimu?

Mašininis vertimas – tai puikus būdas pasirūpinti verslo poreikiais greitai, patogiai ir pigiai. Bet ar tikrai? Šiandien vertimo paslaugos, kaip teigia vertimų biuras „Skrivanek“, darosi vis aktualesnės. Visgi pasitikint dar tikrai netobulomis technologijomis galima papulti į gana gilią duobę. Tad jei naujų metų plane neturėjote pokyčių dėl vertimų, pats metas apgalvoti jų poreikį iš naujo.

 

Ar vertimas visada tikslus?

 

Ko gero, net nerastume žmogaus, kuris bandė naudotis mechaninio vertimo programomis ir gali teigti, kad jos su užduotimi susitvarko tiesiog puikiai. Jei reikia tiesiog išsiversti naują terminą, sėkmė tikrai gali lydėti. Deja, verslo poreikiams prireikia ir dokumentų, ir marketingo informacijos vertimo.

 

Pavieniai žodžiai taip gali būti išverčiami gerai, tačiau kai reikia kita kalba pateikti visą tekstą, kyla tikrai daug problemų. Blogiausia tai, kad galima padaryti klaidų, bet jų net neįtarti: jei kalbos nemokate, kaip žinosite, kas yra gerai?

 

Grėsmė reputacijai

 

Anksčiau gal ir buvo galima susikalbėti su potencialiais verslo partneriais, klientais ženklų kalba. Tačiau tokie laikai jau labai, labai toli praeityje. Šiais laikais vertimo paslaugos, atliekamos ir „Skrivanek“, yra tiesiog būdas susikurti ir palaikyti gerą reputaciją.

 

Tiesa ta, kad žmogus, pamatęs atmestinai atliktą vertimo darbą, tą patį pagalvos ir apie teikiamas paslaugas ar parduodamas prekes. Juk jei net negalite tinkamai išsiversti teksto, kas žino, kaip susidorojate su kasdieniais veiklos iššūkiais, kurių tikrai apstu? Jei norite, kad jumis pasitikėtų, privalote reputaciją valdyti nuosekliai ir smulkmeniškai. Vertimas – tik viena tokių sričių.

 

Terpė nesusipratimams

 

Vertimas gali kelti ir pasitikėjimą, ir pasibaisėjimą. Viešojoje erdvėje tikrai yra ne vienas pavyzdys, kaip prastai atliktas vertimas tiesiog kelia juoką dėl absurdiškumo. Blogiausia – tai, kad jūsų gali tiesiog visai nesuprasti. Dėl to vertimo paslaugos, atliekamos tokių ekspertų kaip „Skrivanek“, yra tiesiog būtinos.

 

Esmė ta, kad įvėlus klaidų, ypač esminių, klientai gali nebesurasti ką siūlote. Taip pat gali būti iškreiptos įvairių akcijų, pasiūlymų sąlygos, dėl ko prarasite pinigų. Dar viena grėsmė – tiems, kurie savarankiškai verčiasi instrukcijas. Šiuo atveju žmogus gali neteisingai suprasti nurodymus ir arba susižaloti, arba sugadinti daiktą, o kalti būsite jūs.

 

Jei norite geros reputacijos ir tinkami paveikti norimą auditoriją, mašininio vertimo neužteks. Skirkite tam pakankamai dėmesio – patikėkite, atidumas čia tiesiog aukso vertės.