Nauji žaidimai: o kaip išsirinkti?

Video žaidimų industrija klesti ir nėra nieko stebėtino, kad su milžiniška rinkos paklausa šimtai žaidimų kūrimo kompanijų visame pasaulyje stengiasi užpildyti kiekvieną dar neperpildytą žaidimų rinkos plotą. Nauji žaidimai yra kuriami vienas po kito ir jų pasiūla išties didelė. Nesvarbu, ar tai sporto, veiksmo, nuotykių, vaidmenų, ar loginiai ir strateginiai žaidimai — kiekvienas iš šių žanrų žaidimų yra nutaikytas į tikslinį vartotoją, su vienu konkrečiu siekiu, pateikti geriausią video produktą iš nesusumuojamos visumos jau sukurtų.

Konkurencija yra milžiniška, todėl nei viena žaidimų kūrėjų komanda negali leisti sau snausti. Nauji žaidimai į vartotojų rinką paleidžiami praktiškai kiekvieną dieną, jų kūrimui, taip pat ir jų reklamai skiriamas itin didelis finansavimas. Kai kuriuos AAA perliukus, sukurti ir pagaminti, kainuoja ne mažiau nei pačius didžiausius ir populiariausius Holyvudo filmus. Šiem žaidimam įgarsinti, ar įkūnyti vieną, ar kitą veikėją yra samdomi Holyvudo aktoriai, pasitelkiamos naujausios šių dienų technologijos, prie jų dirba šimtai talentingiausių protų ir tai tikrai matosi ties galutiniu rezultatu.

Nauji žaidimai kaip Red Dead Redemption 2, Assassin Creed: Odyssey, Just Cause 4, Darksiders III, ar Battlefield 5 kokybe kalba patys už save ir jų net nereikia pristatinėti. Senbūviai žaidimų kūrėjai rinkoje, per aštuonias video žaidimų konsolių kartas užsitarnavo itin gerą reputaciją ir turi fanus visame pasaulyje. Žaidimų kompanijos kaip EA, Bethesda, Blizzard, ar Paradox Development Studio yra technologiniai milžinai kurių, vienos su kita, nesupainios nei vienas užkietėjęs video žaidimų entuziastas.

Tačiau nepaisant šių technologinių milžinų siūlomų stebuklų, nepriklausomi nauji žaidimai (en. Indie) taip pat sprogsta nuo žaidėjų paklausos. Tai rodo, jog nėra vienos sekmės formulės kuri pritrauktų kiekvieną. Žmonės yra skirtingi ir dažniausiai žaidimus renkasi pagal savo iškeltus asmeninius norus ir reikalavimus. Kol viena žmonių grupė nori veiksmo ir nepaliaujamo adrenalino dozės, kiti nori ištyrinėti kiekvieną virtualiai sukurto pasaulio lopinėlį ir pasinerti į sudėtingą naratyvinę pasaką, kai kurios iš jų turinio tikrai pranoksta ne vieną išleistą knygą.

Natūralu, kad žaidėjai yra pasidalinę į grupes, todėl konkurencija tarp gamintojų yra milžiniška. Nauji žaidimai yra be galo paklausūs ir konkurencija tarp žaidimų prekybviečių nėra nei kiek mažesnė, nei tarp jų gamintojų. Kiekviena video žaidimų parduotuvė, tiek virtuali, tiek fizinė, yra suinteresuota absoliučiai patenkinti žaidėjo norus ir pateikti naujausius žaidimus už labiausiai prieinamą kainą.