Nuotekų valymo įrenginiai ir jų tipai

Valymo įrenginiai – tai, apie ką šiais laikais kalbama vis dažniau. Dažniausiai minima, kad jie padeda palaikyti švaresnę aplinką ir yra ilgalaikė atsiperkanti investicija, kuriai reikia specialios priežiūros. Valymo įrenginių montavimas atsakingas darbas, kurį verta patikėti profesionalams. Taigi, ką verta žinoti apie skirtingus tokios įrangos tipus ir jos eksploatavimą?

 

Skirtingų tipų įrenginiai

 

Bene dažniausiai visuomenėje kalbama apie biologinius valymo įrenginius, kuriuose naudojami specialūs mikroorganizmai. Svarbu paminėti, kad jie nėra vieninteliai, o tokios įrangos tipų yra ir daugiau. Visų pirma galima išskirti individualių namų buitinių nuotekų valymo įrenginius.

 

Sprendimai individualiems namams

 

Tokio tipo įranga gaminama jau keletą dešimtmečių, o pastaruoju metu tampa naudojama vis plačiau. Viena iš dažniausių to priežasčių – nuolat augantys nuotekų išvalymo reikalavimai, kurie svarbus palaikant švarią aplinką. Verta paminėti, kad juos renkasi tie, kurie neturi galimybės prisijungti prie centrinės kanalizacijos, tokiu atveju valymo įrenginių montavimas – vienintelė išeitis.

 

Nemaža dalis žmonių nežino, kad į tokius įrenginius negali patekti nebuitinės nuotekos, pavyzdžiui, cheminės medžiagos, nafta ir pan. Nepaisant tokių reikalavimų, atsiranda rizika pakenti mikroorganizmas, kurių veikla ir paremtas nuotekų valymas.

 

Kalbant apie tokią įrangą, verta išskirti jos privalumus:

  • nereikia papildomos įrangos filtracijai, todėl sutaupoma pinigų,
  • tylus įrenginių darbas, taigi, nejaučiamas joks neigiamas poveikis gyvenimo kokybei,
  • minimalios elektros energijos išlaidos,
  • aukštas nuotekų išvalymo laipsnis (išvalytas vanduo neskleidžia jokio nemalonaus kvapo, yra skaidrus,
  • paprastas montavimas ir priežiūra.

Be individualiems namas skirtų nuotekų valymo įrenginių verta išskirti ir kitus.

 

Pramonei, verslui ir kitoms sritims

 

Kitas tokios įrangos tipas – naftos produktų gaudyklės. Jos dažniausiai įrengiamos degalinėse, terminaluose, uostose, automobilių plovyklose, stovėjimo aikštelėse, įvairiose pramonės įmonėse. Tokio tipo valymo įrenginių montavimas reikalauja išskirtinių žinių, todėl verta paskliauti specialistais.

 

Galima išskirti tokius įrangos privalumus:

  • kompaktiškumas ir sandarumas,
  • nesudėtinga priežiūra,
  • ilgaamžiškumas.

Taigi, tai puikus pasirinkimas visiems norintiems išvalyti naftos produktais užterštas nuotekas.

 

Vienas iš svarbiausių aspektų, į kurį verta atkreipti dėmesį renkantis valymo įrenginius yra jų tipas. Priklausomai nuo to, ar ieškote spendimų individualiems namas ar pramonei, verslui ir pan., rekomenduojama rinktis standartinį biologinį valymą arba naftos produktų gaudykles.