Patarimai – kaip saugiai elgtis internete?

Vasario mėnesį minimi saugesnio interneto diena. Vis dėlto internete vertėtų elgtis saugiai visus metus. Kartais nesusimastome kiek žalos mums gali kainuoti, jei suteiksime tinkamą informaciją interneto vagiams. Šviesolaidinis internetas – puiki terpė rinki informaciją, kadangi žmonės dažnai dalinasi informaciją nesuvokdami, kad ją mato ne tik draugai. Būtent todėl svarbu pasitikrinti, ar Jūsų veikla saugi.

Saugaus interneto taisyklės:

1) Naudokite savo vardą ir pavardę tik tada, kai tai būtina, kitokiu atveju, geriau sukursite netikrą prisijungimą – arba palikti tik simbolius, kuriuos patys suprasite.

2) Ten, kur reikalauja Jūsų banko duomenų būtina įsitikinti, kad svetainė yra patikima. Tai galima padaryti skaitant atsiliepimus, bet nevertėtų jais visiškais pasitikėti, kadangi ir jie gali būti suklastoti.

3) Būtina saugoti ne tik savo vardą ir pavardę ar banko duomenis, bet ir slaptažodį. Išsirinkite tokį slaptažodį, kuris būtų sudėtingas ir su jumis nesusijęs. Šviesolaidis internetas dažnai gali prisiminti Jūsų prisijungimą, todėl jei esate tikrai užtikrinti, kad niekas nesinaudos Jūsų paskyra galite jį išsaugoti.

4) Elektroniniu paštu gali atkeliauti daug šlamšto. Nors tai dažniausiai būna susiję su reklama, kartais pasitaiko atvejų, kai su laiškais atkeliauja ir virusai. Būtina jo neatidaryti, ypač jei tai nežinomas adresatas.

5) Vertėtų nesidalinti savo internetinės paskyros prisijungimo duomenimis. Socialiniuose tinkluose arba el. paštu dažnai vagys paprašo atsiųsti savo duomenis, vis dėlto į tokius laiškus nereiktų atsakyti, kadangi jie gali padaryti jums daug žalos.

6) Įsirašykite antivirusines programas, kurios apsaugotų Jūsų kompiuterį nuo įsilaužėlių ar kitokių pavojingų veiklų. Šviesolaidis internetas bus tik tada apsaugotas, vis dėlto vertėtų vengti bet kokios žalingos veiklos.

7) Įsitikinkite, kad svetainę, kurią norite naudoti yra originali. Tai padaryti galite, patikrinę, ar pavadinimas yra teisingai parašytas. Pavyzdžiui, google.com, bet ne goggle.com. Tokią svetainę vertėtų nedelsiant uždaryti, o jos veikla nepasikliauti.

Saugus internetas gali būti užtikrintas tik pačių vartotojų, todėl vertėtų apsaugoti savo duomenis ir kitokią informaciją. Nevertėtų drąsiai komunikuoti su nepažįstamais, jie gali stengtis pakenkti Jūsų kompiuterio veiklai ar išgauti iš Jūsų asmeninis duomenis.