5 gudrybės taupantiems vietą namuose

Gyventi turint mažiau yra visiškai įmanomas reikalas, tik štai daugeliui vis dar sunku suprasti, kaip galima gyventi keliolikos kvadratinių metrų būste, kol jie ima ir patys į tokį neįsikrausto. Mažiau yra daugiau, tačiau labai svarbu suvokti, kaip tuose keliuose kvadratiniuose metruose viską sutalpinti. Sprendimas – sumažinti daiktų kiekį ir milžiniškus poreikius. O mes pateikiame net 5 būdus, kaip taupyti vietą ir mažoje erdvėje jaustis kuo patogiau.

1. Vietoj įprastos dvigulės lovos – spinta lova.

Miegamasis atrodo labai ankštas, o dvigulės lovos vis tiek labai norisi? Paslėpkite ją. Šiandien prekyboje galima rasti nemažai įvairiausių variantų, kai lova gali būti tiesiog paslepiama spintoje. Na, panašiai, kaip iš filmų. Praktiška, paprasta, stilinga, o svarbiausia, kad toks paprastas baldas gali svetainę akimirksniu paversti komfortišku miegamuoju. Juk tam, kad gyventumėte patogiai, nereikia 3 skirtingas funkcijas atliekančių kambarių, nebent namuose zuja dar trys mokyklą jau lankantys ir ant paauglystės slenksčio stovintys vaikai.

2. Išnaudokite palangę virtuvėje vietoj įprasto valgomojo stalo.

Tikra tiesa, maža virtuvė – didžiulė problema, tačiau tai visada galima pakeisti. Tiesiog prailginkite palangę ir galėsite džiautis šviesiu, patogiu ir papildomos vietos ant grindų neužimančiu stalu. Tuo tarpu kėdės puikiai tilps prie sienos po juo.

3. Papildoma spinta vonioje Jums nereikalinga.

Kaip dažnai galvojate, kad kosmetinių odos ir plaukų priemonių turite per daug? Tikėtina, kad jei namuose stovi ir mūsų minėta spinta lova, tai dar ir jos lentynas norite užkimšti įvairiausiomis kosmetikos priemonėmis. Neverta. Tiesiog atsirinkite tai, ką naudojate labiausiai ir kampe pastatykite nedidelę lentynėlę, ji gali būti iš 3 ar net 5 dalių ir nereikės jokios didžiulės spintos, kur vis tiek niekas netelpa.

4. Kampai – dar viena neišnaudota galimybė.

Apsidairykite po namus. Tą mažą, keliolikos kvadratų erdvę. Kiek daug čia matote laisvų kampų? Tikėtina, kad laisvi bent 2. Įmontuokite čia kampines lentynas ir visada bus kur laikyti ne tik knygas, bet ir papildomus aksesuarus.

5. Papildomos lentynos virš durų staktos.

Nėra vietos kur būtų galima laikyti patalynę, rankšluosčius ir panašią būsto atributiką? Įmontuokite lentynas virš savo galvos. Tai patogus variantas, kuris neblaškys, netrikdys judėjimo ir neužims vietos, tačiau tai puiki vieta, kur galėsite laikyti viską, kas netilps į spintą. Nuostabu ar ne?
Mažiau yra daugiau, jei tik kūrybiškai pažvelgsite į turimą erdvę ir nebijosite sukurti kažką nestandartinio. Rinkitės nestandartinius baldus, išlankstoma spinta lova, reguliuojamo aukščio stalai ir panašūs dalykai gali leisti sutaupyti ne tik vietos, bet ir pinigų. Patogus gyvenimas nepriklauso nuo kvadratinių metrų skaičiaus.