Kaip tinkamai išplauti automobilį?

Kiekvienas turintis automobilį žino – kai tik orai pablogėja, tenka plauti automobilį. Po ilgų kelionių, langai aplimpa ir vabaliukais – juos nuvalyti iš tiesų sunku. O kur dar važiavimas su šeima, kai visas salonas tampa nusėtas užkandžiavusių trupiniais ir šiukšlėmis. Jei mokėsite tinkamai išvalyti automobilį, sutaupysite laiko, kas visada yra naudinga. Svarbiausia – patikima ir tinkanti autochemija, kurią galite įsigyti „Autoaibė“ puslapyje.  

Pradėkite nuo vidaus

Išrinkite visas šiukšles, kurios užteršė jūsų saloną. Išpurtykite kilimėlius, kurie pilni žvyro. Pasiimkite dulkių siurblį su tinkamu antgaliu – taip bus lengviau pasiekti nepatogius kampus. Su sausa skepetaite turite nuvalyti ir automobilio kietus paviršius. Galite ir nupoliruoti – tik rinkitės tam specialias ir sukurtas priemones.

Valant automobilio išorę

Kai pradėsite valyti automobilio išorę, svarbu atkreipti dėmesį į esminius aspektus. Valykite automobilį nuosekliai – taip išvengsite sumaišties. Pirmiausia apliekite visą automobilį vandeniu – tik tada galima jį valyti naudojant putas. Valymui turite turėti bent keletą skepetaičių, mašinos blizginimui skirtą šluostę. Jums reikalinga patikima autochemija, kurios platų asortimentą atrasite „Autoaibė“ puslapyje. Mašiną plauti turite pradėti nuo viršaus ir leistis žemėjančia tvarka.  Ratams naudokite atskirą šepetį – jų nešvarumams reikės daugiau laiko. Jeigu jūsų automobilis yra nusėtas vabzdžiais, naudokite specialius valiklius, kurie padeda lengviau pašalinti jų likučius. Kai nuplausite automobilį, pašalinkite putų likučius drungnu vandeniu. Tada nusausinkite paviršių. Automobilį, langus blizginkite naudodami mažą kiekį autochemijos.

Auromobilio valymo klaidos

Automobilį nuvalyti kartais gali būti tikrai labai sunku. Ir tai gali lemti jūsų daromos klaidos, kurių išvengti galite lengvai.

  • Automobilio valymas prieš saulę. Jeigu lauke karšta, nevalykite automobilio prieš tiesioginius saulės spindulius. Žinoma, gera autochemija yra labai svarbi, ją galite įsigyti „Autoaibė“. Vis dėlto valant automobilį prieš saulę, net ir naudojant gerą autochemiją, bus sunku – valykite pavėsyje, kur spėsite automobilį nublizginti ir jo nenusės negražūs nudžiūvę dryžiai.
  • Netinkamų valiklių naudojimas. Dažnai atrodo, kad mašinos paviršiaus toks niekis kaip indų valiklis gali nepaveikti, tačiau ši nuomonė yra klaidinga. Rinkitės tik specializuotą valiklį, kuris nepažeis jūsų automobilio paviršiaus – kitu atveju gali nukentėti tekstūra, būti pažeistas automobilio paviršius.

Valydami automobilį būkite atidūs ir venkite chaoso – šluostę, skirtą blizginti, naudokite tik automobilio viršui, o ne ratams valyti. Taip pat venkite dažnos klaidos – nemeskite kempinės ant žemės, kur joje prisitvirtinę akmenėliai gali subraižyti automobilį. Autochemija, kurią atrasite „Autoaibė“ parduotuvėse, padės jums nepriekaištingai nuvalyti automobilį.