Nekenčiu kalbų, arba kaip mokytis linksmiau

Frazę, kaip nekenčia anglų kalbos pamokos, turbūt galima nors kartą išgirsti iš kiekvieno pradinuko ar šiek tiek vyresnio moksleivio. Ir nors atrodo, kad laikai, atrodo, kad keičiasi, o vaikai tampa imlesni kalboms, nes su jomis susiduria bene kasdien, tų, kuriems kalbos ne prie širdies, vis tiek galima sutikti. Jei esate vieni iš tų tėvų, kurie vis bando surasti sprendimą, kaip padėti savo mažyliams išmokti kalbų ir jas pamėgti – mes jį turime.

Netradicinis kalbų mokymasis

Nemažai tėvų vis dar yra seno, daugelio vadinamo, „sovietinio“, mąstymo ir yra įsitikinę, kad žiūrėti animacinius filmukus užsienio kalba galima tik tuomet, kai mažieji jau yra susidūrę su šia kalba. Dažnai bijoma, kad vaikai pradės painiotis tarp kelių kalbų ir nebegalės teisingai išmokti nei vienos. Iš tiesų, tai nėra visai teisingas mąstymas.

Vaikai iki pat maždaug 9-erių metų yra itin imlūs ir gabūs kalboms, kad net ir išankstinės anglų kalbos pamokos jiems tikrai nepakenks, o kaip tik – padės geriau suvokti garsų tarimą ir kitas šios kalbos ypatybes. Anglų kalba nėra labai sudėtinga, visas sunkumas dažniausiai pasireiškia būtent garsų tarime.Tad jei norite, kad mažieji išmoktų teisingai tarti visu garsus ir ateityje išvengtų galimų kompleksų dėl neteisingo žodžių tarimo, leiskite jiems žiūrėti animacinius filmukus užsienio kalba. Pamažu jie pradės suvokti įvairias kalbos subtilybes dar net nepradėjus jos mokytis mokykloje.

Iki pat 9-erių metų vaikams yra lengviau įsisavinti ir išmokti įvairius garsus, nes jų smegenys vis dar formuoja visą garsų suvokimo ir tarimo pagrindą. Tačiau jeigu anglų kalbos pamokos vaikams dėstyti bus pradėtos vėliau (po šio amžiaus), išmokti teisingai artikuliuoti bus daug sunkiau.

Kaip paskatinti vaikus mokytis?

Leiskite mažiesiems žaisti anglų kalbai lavinti skirtus žaidimus. Juos rasti galite įvairiose platformose – tiek planšetiniuose kompiuteriuose, tiek telefonuose, netgi kompaktiniuose diskuose. Įvairūs žaidimai ne tik įtrauks vaikus, bet ir padės geriau įsiminti sunkesnius žodžius, lavins jų atmintį ir padės pakelti motyvaciją mokytis. Vaikai viską geriau įsisavins per žaidimą ir per patirtis nei tai, ką mokytoja raštu u-rašys ant lentos ir vers iškalti. Jei Jūsų vaikas vis dažniau grįžta iš mokyklos užsiėmęs už galvos dėl anglų kalbos, leiskite jam žaisti. Taip mokytis bus linksmiau, o progresas matysis greičiau. Tegul jie žaidžia, nes būtent pažintiniai ir patyriminiai procesai mokytis leidžia ne progresyviau ir efektyviau.